دانلود مقاله وظيفه مادر و تربيت فرزند در سال هاي آغاز زندگي

دانلود مقاله

فرمت ورد وظیفه مادر و تربیت فرزند در سال های آغاز زندگی 24 صفحه مقدمه خوشحالی یا بد حالی، بهروزی یا سیه روزی هر یك از انسانها در گرو «تربیت» است و این مهم به عواملی همچون ساختار فرهنگی خانواده (پدر، مادر، برادر، خواهر، دایی، عمه، خاله، عمدانلود مقاله وظيفه مادر و تربيت فرزند در سال هاي آغاز زندگي|672754|golden|دانلود مقاله
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع دانلود مقاله وظيفه مادر و تربيت فرزند در سال هاي آغاز زندگي می باشد.

فرمت ورد

وظیفه مادر و تربیت فرزند در سال های آغاز زندگی

24 صفحه

مقدمه

خوشحالی یا بد حالی، بهروزی یا سیه روزی هر یك از انسان‌ها در گرو «تربیت» است و این مهم به عواملی همچون ساختار فرهنگی خانواده (پدر، مادر، برادر، خواهر، دایی، عمه، خاله، عمو و دیگر بستگان نزدیك سببی و نسبی)، محیط آموزشی، محیط زندگی، محیط كار، حاكمیت سیاسی كشور و كم و كیف تعلیمات بستگی دارد. این عوامل با یكدیگر ارتباط طولی و تكمیلی دارند و در عین حال می‌توانند همدیگر را خنثی یا تخریب كنند به هر جهت همه این عوامل به نوعی در قبال انسان و تعلیم و تربیت او مسئولند و در این بین، مسئولیت پدر و مادر نسبت به فرزندش، پیشتر و مهمتر از دیگران است. و البته نقش مادران جایگاه مخصوص به خود را دارد چرا كه اخلاق اعضای جامعه، به اخلاق مادران وابسته است. در اثر فعالیت اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی مادر، تمدنی انسانی و معنوی یا تصنعی و ماشینی پدید می آید. خشونت‌ها، سبك سری‌ها، لجاجت‌ها حدود زیادی بستگی به طرز فكر مادر دارد. جامعه بی‌تفاوت یا حساس، تمدنی ویرانگر یا آباد كننده بستگی به افراد دارد كه در دامان مادران رنگ و خوی گرفته‌اند. صلح‌ها و جنگ‌ها غالبا از درون خانواده به ویژه مادران پایه‌گذاری می‌شود.

وظایف مادر در دوران جنینی (تغذیه)

اگر چه پدر و مادر در ساختمان اصلی كودك، سهیم می‌باشند، زیرا تخمك زن و اسپرم مرد باید فرزند را بسازند ولی مادر، از نظر اینكه متجاوز از نه ماه باید جنین را در رحم خود نگاه دارد، به شرایط زندگی جنین مستقیما موثر است. پس سهم و مسئولیت او در ساختمان فرزند سالم بیش از پدر خواهد بود: پدر پس از انجام عمل زناشویی هیچ دخالتی در طرز رشد و نمو جنین ندارد. این مادر است كه باید شرایط خاصی را در این مدت اجرا نماید و در طور زندگانی كند در جنین اثری خواهد داشت نظر به اینكه جنین غذای خود را از طریق مادر دریافت می‌كند باید مادر، شرایط غذایی خود را هماهنگ با احتیاجات رشد جنین نماید.

غذای مادر و تاثیر آن در جنین

تردیدی نیست كه جنین غذای خود را از بدن مادر می‌گیرد و چنانكه در روایات، به این مطلب تصریح شده است.

خداوند در قرآن می‌فرماید:

1- «ما انسان را در رنج آفریدیم یعنی آن چنانكه در شكم مادر به رنج اندر است، او را آفریدیم، غذای جنین از چیزی است كه مادر می‌خورد و می‌آشامد»[1]

2- «وقتی جنین در شكم مادر قرار گرفت صورت او مواجه با پشت مادر است. دست‌های او روی پیشانی، و چانه او روی زانون است به هیبت شخص محزون و اندوهناك پس او مانند اسیری است كه به وسیله رشته‌ای از ناف خود به ناف مادرش مربوط است، و به وسیله آن تا روزی كه برای تولد او معین گشته است از خوردنی‌ها و آشامیدنی‌های مادر استفاده می‌كند».[2]

بنابراین به اهمیت خوراك مادر پی می‌بریم: غذایی كه مادر می‌خورد به وسیله خون جذب شده و از این راه مورد استفاده بافت‌های مختلف بدن مادر و جنین قرار می‌گیرد. وقتی مواد لازم جهت ساختمان بدن جنین در جریان خون مادر وجود داشت، جنین می‌تواند آنچه برای رشد خود احتیاج دارد به دست آورد . اگر خوراك مادر فاقد مواد ضروری نباشد در این صورت خون، مواد مورد احتیاج بدن را از بافت‌های مادر گرفته، در دسترس او می‌گذارد. و بدیهی است این عمل وقتی صورت می‌گیرد كه مواد مورد بحث، در بدن مادر وجود داشته باشد. بنابراین به خوبی می‌توان فهمید مادر كه اندازه كافی و صحیح نخورد برای او و جنینی كه در رحم دارد چه پیش می‌آید برای توضیح احتیاجات غذایی یك آبستن و مقایسه آن با احتیاجات یك زن بالغ و عادی جدولی را در اینجا می‌آوریم:

جدول مقایسه‌ای اجتیاجات یك فرد بالغ با زن حامله[3]

مواد غذایی روزانه

زن حامله

شخص بالغ

كالری

2600-2800

2400-2500

پروتئین بر حسب گرم

85-100

60

كلسیم بر حسب گرم

5-1

8%

فسفر بر حسب گرم

2

32%-1

ویتامین A‌بر حسب واحد بین الملل

1000

500

ویتامین B1‌بر حسب میلی گرم

2

5%-1

ویتامین B2‌بر حسب میلی گرم

5-2

2

اسیدنیكوتی نیك بر حسب میلی گرم

18

15

ویتامین C‌ بر حسب میلی گرم

100

70

ویتامین D‌بر حسب واحد بین الملل

400-800

-

ویتامین pp بر حسب میلی گرم

2-5

-

فقدان ویتامین مادر ابتدای آبستنی، علاوه بر اینكه باعث كاهش وزن كودك و رشد جنین می‌شود ایجاد ناهنجاری‌های پایدار و خطرناكی می‌كند كاهش مواد ویتامین‌دار را در زمان آبستنی همواره باید مورد دقت قرار داد، زیرا علایم سریری در اعضا هرگز نمی‌تواند وجود آن را آشكار سازد. به هر زن آبستنی باید از ابتدا حاملگی، به طور مرتب ویتامین‌های یاد شده در جدول را تجویز كرد؛ همچنین جبران كمبود مواد غذایی ضروری است.

تاثیر شیر در تربیت كودك

درشروع شیر دادن ذكر «بسم الله الرحمن الرحیم» را فراموش نكنید. در روایتی از پیامبر اسلام (ص) وارد شده است: هر امر با ارزش و مهمی كه بدون این ذكر انجام شود ناقص و بدون نتیجه خواهد ماند.

با یاد امام حسین (ع) به كودك خود شیر بدهید، به استناد آنچه وارد شده است كه حضرت فرمودند: «ای شیعه من هر گاه آب گوارا می‌نوشید مرا یاد كنید»

مادر در هنگام شیر دادن باید كودك را نگاه كند و با او حرف بزند و در سخن گفتن به ایام شهادت و ولادت ائمه (ع) توجه كند و نگران فهم كودك نباشد. مادری كه می‌خواهد فرهنگساز باشد و فرهنگ اهل بیت (ع) را به كودك خود منتقل كند، لازم است فرهنگ دین داشته باشد و با فرهنگ دین كودك را تغذیه و پرورش دهد.

صبر و آرامش، عصبانیت و تندخویی، افكار سالم و یا غیر سالم، گذشت و رافت اسلامی و یا لجاجت و انتقام گیری‌ شما، همه و همه بر روی كودك تاثیر خواهد گذاشت. پس آینده فرزندتان در گرو اعمال و برخورد شما مادران است.

اهمیت مادر در تكوین شخصیت كودك

كودكی وقتی می‌بیند این مادر است كه بیش از همه از او پرستاری و مواظبت می‌كند، انواع خوراكی‌های گوارا برایش فراهم می‌آورد و به او صادقانه مهر می‌ورزد میان آنان یك رابطه محبت آمیز و استوار برقرار می‌شود. كودك صلاح خود را در پیروی از دستورهای مادر می‌داند اما اگر مادر موجودی خونسرد، بی‌قید یا بی‌ترحم باشد ممكن است كودك را به واكنش‌های شدید وادارد و او را موجودی خودخواه، نادان، سنگدل و غیر قابل اعتماد به شمار آورد.

فهرست

مقدمه

وظایف مادر در دوران جنینی (تغذیه)

غذای مادر و تاثیر آن در جنین

جدول مقایسه احتیاجات غذایی یك فرد بالغ با زن حامله

غذاهایی كه مادر نباید مصرف كند

توصیه‌های عبادی در ایام بارداری

تاثیر شیر در تربیت كودك

اهمیت مادر در تكوین شخصیت كودك

كودكستان جای آغوش مادر را نمی‌گیرد

چند نكته اخلاقی- عبادی در رابطه با «رفتار با كودكان»

نتیجه

فهرست منابع


Google
تقریباً ۱٬۱۱۰٬۰۰۰ نتیجه (۰٫۶۵ ثانیه)
اگر امکان دارد آن را به فارسی رایانامه کنید
دانلود فایل ( مقاله وظیفه مادر و تربیت فرزند در سال های آغاز ...
gostaresephr.meeblog.ir/post/1327
با آرزوی بهترینها برای شما عزیزان عنوان محصول دانلودی:مقاله وظیفه مادر و تربیت فرزند در سال های آغاز زندگی یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست.
وظیفه مادر و تربیت فرزند در سال های آغاز زندگی - مفیددانلود - ...
mofiddownload.filenab.com/product-63011-وظيفه-مادر-و-تربيت-فرزند-در-سال-هاي...
بازدید: 1 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 26 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 16. مقاله وظیفه مادر و تربیت فرزند در سال های آغاز زندگی در 16 صفحه ورد قابل ویرایش ...
برترین فایل مقاله وظیفه مادر و تربیت فرزند در سال های آغاز ...
harirdlc.ir/article/7357
حریر دانلود. دانلود مقالات دانشگاهی. جستجو برای: برترین فایل مقاله وظیفه مادر و تربیت فرزند در سال های آغاز زندگی. Posted on اکتبر 13, 2016 by mina.
وظيفه مادر و تربيت فرزند در سال هاي آغاز زندگي | فروشگاه ...
faridfile.ir/?p=32603
۷ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - وظيفه مادر و تربيت فرزند در سال هاي آغاز زندگي ... دانلود مقاله استفاده از یک WECS مبتنی بر DFIG برای تنظیم ولتاژ در PCC · دانلود پاورپوینت در ...
وظيفه مادر و تربيت فرزند در سال هاي آغاز زندگي : جیگوفایل
jigofile.najiblog.com/post/5622
۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - BlogAndPostDesc-> - وظيفه مادر و تربيت فرزند در سال هاي آغاز زندگي ... دانلود مقاله درباره اعداد مقدس با فرمت word-ورد 30 صفحه+پاورپوینت آماده ...
برترین فایل مقاله وظیفه مادر و تربیت فرزند در سال های آغاز ...
www.farazwb.download/?p=4516
۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - برترین فایل مقاله وظیفه مادر و تربیت فرزند در سال های آغاز زندگی ... که خرید از فروشگاه فایل مارکت بصورت آنلاین و دانلود بصورت آنی خواهد بود.
دانلود وظيفه مادر و تربيت فرزند در سال هاي آغاز زندگي (موضوع ...
ehsan99.ir/دانلود-وظيفه-مادر-و-تربيت-فرزند-در-سال-ه/
۷ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - فایل وظيفه مادر و تربيت فرزند در سال هاي آغاز زندگي با موضوع علوم انسانی برای دانلود مستقیم شما قرار گرفته است. از جمله موضوعاتی که در فایل ...
فروش فایل مقاله وظیفه مادر و تربیت فرزند در سال های آغاز ...
www.novindlc.site/?p=17198
۶ روز پیش - سلام.به وبسایت ما خوش آمدید. به صفحه دانلود فایل(مقاله وظیفه مادر و تربیت فرزند در سال های آغاز زندگی)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.
دانلود مقاله وظیفه مادر و تربیت فرزند در سال های آغاز زندگی ...
2hu95e.nikansefile.ir/
دانلود مقاله وظیفه مادر و تربیت فرزند در سال های آغاز زندگی -کامل و جامع.
وظيفه مادر و تربيت فرزند در سال هاي آغاز زندگي
beryan2.rozblog.com/post/1912/stats.html
به صفحه دانلود فایل(مقاله وظیفه مادر و تربیت فرزند در سال های آغاز زندگی)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از پرداخت هزینه ای ناچیز فایل{مقاله وظیفه .
1
2

3

4

5

6

7

8

9

10

صفحهٔ بعدی
ناشناس - استفاده از موقعیت مکانی دقیق
- بیشتر بدانید
راهنما ارسال بازخورد حریم خصوصی شرایط