دانلود تحقیق درباره خانواده و فرزند پروری word

دانلود تحقیق خانواده و فرزند پروری,تحقیق خانواده و فرزند پروری doc,تحقیق کامل خانواده و فرزند پروری ,تحقیق درباره خانواده و فرزند پروری,تحقیق با موضوع خانواده و فرزند پروری,تحقیق خانواده و فرزند پروری با فرمت ورد,تحقیق در مورد خانواده و فرزند پروری چیست,تحقیق دانش آموزی درباره خانواده و فرزند پروری,تحقیق دانشجویی درباره خانواده و فرزند پروری

دانلود تحقیق درباره خانواده و فرزند پروری word هدف از این تحقیق بررسی خانواده و فرزند پروری با فرمت docx مشخصات فایل تعداد صفحات 45 حجم 111/690 کیلوبایت فرمت فادانلود تحقیق درباره خانواده و فرزند پروری word|42098806|golden|دانلود تحقیق خانواده و فرزند پروری,تحقیق خانواده و فرزند پروری doc,تحقیق کامل خانواده و فرزند پروری ,تحقیق درباره خانواده و فرزند پروری,تحقیق با موضوع خانواده و فرزند پروری,تحقیق خانواده و فرزند پروری با فرمت ورد,تحقیق در مورد خانواده و فرزند پروری چیست,تحقیق دانش آموزی درباره خانواده و فرزند پروری,تحقیق دانشجویی درباره خانواده و فرزند پروری
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع دانلود تحقیق درباره خانواده و فرزند پروری word می باشد.

دانلود تحقیق درباره خانواده و فرزند پروری word

هدف از این تحقیق بررسی خانواده و فرزند پروری با فرمت docx


مشخصات فایل
تعداد صفحات45
حجم111/690 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

هدف از این تحقیق بررسی خانواده و فرزند پروری با فرمت docx در قالب 45 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد


فهرست مطالب
خانواده و فرزند پروری
2- 1 تعریف خانواده13
2 - 2 نقش والدين در رفتار فرزند15
2 - 3 دلبستگي و پيوند والديني16
2 – 4 تأثیر محیط و فضای خانواده بر کودکان17
2 - 5 شیوه های فرزند پروری20
2 - 6 تاریخچه شیوه فرزند پروری21
2- 7 تاریخچه فرزند پروری در ایران23
2 - 8 بنیان نظری روشهای فرزند پروری و تحقیقات صورت پذیرفته در این زمینه24
2-9عوامل تعیین کننده شیوه های فرزندپروری والدین43
2-10نقش تفاوت های جنسی در نحوه برخورد والدین44
2-11روش فرزندپروری ، دخالت والدین در فعالیتهای مدرسه و پیشرفت تحصیلی نوجوانان52
2-12محیط خانه، خود پنداری و پیشرفت تحصیلی: یک هدف مدلسازی متداول53


خانواده جامعه کوچک است که معمولاً از پدر و مادر، فرزند (فرزندان ) تشکیل می‌شود . زمانی که کودکی متولد می‌شود او را به عنوان عضوی از این جامعه کوچک ، پر اهمیت می‌دانند. کودک سال‌های اولیه زندگی خود را در خانواده به سر می‌برد .

در کنار پدر و مادر، برادر و خواهر است که الگوی رفتاری، ارزش‌ها و معیارهای اخلاقی را کسب می‌کند و مطابق الگو معمولاً رفتار می‌کنند . خانواده یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین سازمان‌هایی است که به رشد کودک یاری می‌دهد . در خانواده است که کودک نخستین چشم‌انداز را در جهان پیرامون خود به دست می‌آورد و احساس وجود دارد (پارسا،1368).


خانواده یکی از عوامل مؤثر در رفتار فرد است. محیط خانه اولین و بادوام ترین امری است که در رشد شخصیت افراد تأثیر می‌گذارد ، موقعیت اجتماعی خانواده، وضع اقتصادی آن به طرز رفتار کودکان نفوذ فراوان دارد (شریعتمداری، 1363).

از لحاظ تربیتی خانواده ای ایده‌آل است که نیازهای جسمانی و روانی اعضای خود را برآورده نماید ، هر کس در آن دارای امنیت باشد و احساس ارزشمندی و تعلق می‌کند ، مورد عشق و علاقه و مهر و محبت قرار می‌گیرد (هرمان.ل ،مان؛ مترجم ساعت چی،1368).

تاثیر خانواده بر تحول چنان بارز است هیچ کس نمی‌تواند آن را کتمان کند . از ابتدای تولد روان‌شناسی به عنوان یک رشته جدید به صورت نظری و تجربی بر اهمیت نقش خانواده و بالاخص در روابط متقابل کودکان با والدینشان تأکید شده است و اکثر روان‌شناسان صرف‌نظر از مکتبی که به آن معتقدند کنش‌های متقابل میان والدین و فرزندان شان را اساس رشد عاطفی و شناختی که فرزندان قلمداد می‌کنند (احدی، 1376).

همچنین پژوهشگران معتقدند که روابط والد –فرزندی در جهت‌یابی های شخصیتی و رشد نیازهای روان‌شناختی و سایر خصوصیات تأثیر می‌گذارد . از نظر تاریخی مؤثرترین دیدگاه‌ها در مورد خانواده و اثرات آن بر شخصیت کودک به وسیله نظریه‌پردازان روان تحلیلگری و یادگیری اجتماعی ارائه شده است .
"