پاورپوینت معماری دیکانستراکشن و آثار آن

پاورپوینت معماری دیکانستراکشن چیست,معماری دیکانستراکشن.ppt,پاورپوینت معماري ديكانستراكشن

دانلود جهت رشته معماری مشخصات فایل تعداد صفحات28حجم1566/274 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود جهت رشته معماری در قالب 28 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش – مکتب دیکانستراکشن ، که یکی از شاخه های مهم فلسفهپاورپوینت معماری دیکانستراکشن و آثار آن|42086705|golden|پاورپوینت معماری دیکانستراکشن چیست,معماری دیکانستراکشن.ppt,پاورپوینت معماري ديكانستراكشن
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع پاورپوینت معماری دیکانستراکشن و آثار آن می باشد.


دانلود جهت رشته معماری


مشخصات فایل
تعداد صفحات28حجم1566/274 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته معماری در قالب 28 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

– مکتب دیکانستراکشن ، که یکی از شاخه های مهم فلسفه پست مدرن محسوب می شود ، نقدی به بیشن ساختارگرایی و همچنین تفکر مدرن است . مکتب دیکانستراکشن جزو زیر مجموعه پساساختارگرایی هم محسوب می شود . زیرا اکثر اندیشمندان این مکتب ، پرورش یافته دوره ساختارگرایی می باشند . پساساختارگراها منطق گرایی افراطی ساختاری و افراط ساختارگرایان در مورد ساختار را مورد پرسش قرار می دهند . پساساختارگراها معتقدند که «اهمیت و پویایی زبان باید در سیلان و ناپایداری معناها جست و جو گردد »

-مکتب فکری دیکانستراکشن توسط ژاک دریدا ( ۱۹۳۰) فیلسوف معاصر فرانسوی ، پایه گذاری شد . دریدا با ساختارگراها مخالف است و معتقد است که وقتی ما به دنبال ساختارها هستیم ، از متغیرها غافل می مانیم ، فرهنگ و شیوه های قومی هر لحظه تغییر می کند ، پس روش ساختارگراها نمی تواند صحیح باشد .

-در معماری دیکانستراکشن سعی بر این است که برنامه و مشخصات طرح مورد مطالعه وارسی دقیق قرار گیرد . همچنین خود سایت و شرایط فیزیکی و تاریخی آن و محیط اجتماعی و فرهنگی ای که سایت در آن قرار گرفته نیز مورد بازبینی موشکافانه قرار می گیرد . در مرحله بعد تفسیرها و تأویل های مختلف از این مجموعه مطرح می شود . در نهایت کالبد معماری به صورتی طراحی می شود که در عین برآورده نمودن خواسته های عملکردی پروژه ، تناقضات و تباینات بین موضوعات اشاره شده در فوق و تفسیرهای مختلف از آن ارائه شود . لذا شکل کالبدی به صورت یک مجموع چند معنایی ، ابهام برانگیز ، متناقض و متزلزل ارائه می شود ، که خود طرح زمینه را برای تفسیر و تأویل بیشتر آماده می کند .

فهرست مطالب
بخش اول:تعاریف (معنای دیکانستراکشن ،ژاک دریدا،هدف از دیکانستراکشن ،خصوصیات دیکانستراکشن )
بخش دوم :آثارمعماران دیکانستراکشن (مرکزهنرهای بصری وکسنتر وکلیسای سال 2000 پیترآیزنمن ،ساختمان مرکزی چیات دی فرانک گهری ،ایستگا ه اتش نشانی وموزه سین سیاتی زاهاحدید،مرکزتلویزیونی چین وکتابخانه عمومی سیاتل رم کولهاس ،موزه رویال اونتاریو دنیل لیپسکند و…)


"