ماهیت صورتهای مالی تلفیقی و نقش اطلاعات مالی در تصمیم گیری

صورتهای مالی,نقش اطلاعات مالی در تصمیم گیری,نقش اطلاعات مالی در تصمیم گیری مدیران,صورت های مالی تلفیقی,علل عدم استفاده از صورت های مالی تلفیقی,ماهیت صورتهای مالی تلفیقی و نقش اطلاعات مالی در تصمیم گیری,دانلود پایان نامه صورت های مالی تلفیقی

ماهیت صورتهای مالی تلفیقی و نقش اطلاعات مالی در تصمیم گیری هدف از این پایان نامه بررسی علل عدم استفاده از صورت های مالی تلفیقی در تصمیم گیری سرمایه گذاران می باماهیت صورتهای مالی تلفیقی و نقش اطلاعات مالی در تصمیم گیری|42053200|golden|صورتهای مالی,نقش اطلاعات مالی در تصمیم گیری,نقش اطلاعات مالی در تصمیم گیری مدیران,صورت های مالی تلفیقی,علل عدم استفاده از صورت های مالی تلفیقی,ماهیت صورتهای مالی تلفیقی و نقش اطلاعات مالی در تصمیم گیری,دانلود پایان نامه صورت های مالی تلفیقی
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع ماهیت صورتهای مالی تلفیقی و نقش اطلاعات مالی در تصمیم گیری می باشد.

ماهیت صورتهای مالی تلفیقی و نقش اطلاعات مالی در تصمیم گیری

هدف از این پایان نامه بررسی علل عدم استفاده از صورت های مالی تلفیقی در تصمیم گیری سرمایه گذاران می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات125
حجم0/69 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc

توضیحات کامل

دانلود پایان نامه رشته حسابداری ماهیت صورتهای مالی تلفیقی و نقش اطلاعات مالی در تصمیم گیری

چكیده :

حاصل سیستم اطلاعاتی حسابداری صورت های مالی اساسی می باشد و به همین دلیل بخش عمده ای از تئوریها ، تحقیقات و استانداردهای وضع شده در رشته حسابداری به صورت های مالی اساسی اختصاص دارد . در كشور ما نیز هم اینك به تجربه نمودن استانداردهای حسابداری پرداخته است. تحقیق در این زمینه از اولویت خاصی برخوردار است و به طور كلی هدف نهایی حسابداری تأمین نیازهای اطلاعاتی استفاده كنندگان از خدمات حسابداری می باشد.استفاده كنندگان اطلاعات مالی به افردی اطلاق می شود كه انتظار می رود در مورد اطلاعات مالی گزارش شده قضاوت كنند یا بر مبنای آن تصمیماتی اتخاذ نمایند .

در این پایان نامه با نگاهی به مباحث مطرح شده در زمینه تحقیق و ابعاد آن به طور اجمالی به نقش اطلاعات مالی در تصمیم گیری ، مفاهیم و اصول اولیه صورتهای مالی تلفیقی پرداخته می شود و همچنین در خصوص اطلاعات لازم و ضروری برای تصمیم گیریهای صحیح و مؤثر بحث می گردد به علاوه در خصوص روشهای حسابداری تركیب واحدهای تجاری و آثار این روشها بر تلفیق و تكنیكها ی تلفیق به طور اختصار بیان می گردد.

در دنیای امروز به سبب پیچیدگی مسایل و مشكلات، نیاز به اطلاعات و آمار و ارقام در تصمیم مدریت بیش از هر زمان دیگر احساس می شود . و به جرأت می توان ادعا كرد كه بدون در دست داشتن داده ها و اطلاعات كامل در ارتباط با یك موضوع یا یك مسأله ،تصمیم گیری و مشكل گشایی به نحو مأثر امكان پذیر نخواهد بود.اگر اطلاعات صحیح و جامعدر اختیار مدیران قرار گیرد ، خطر اتخاذ تصمیمات نادرست را به حداقل خواهد رساند . شكی نیست كه توانایی سازمان در انجام مؤثر وظایفش به كیفیت تصمیماتی كه در سازمان اتخاذ می شود بستگی دارد و كیفیت تصمیمات ، تابع كیفیت اطلاعاتی است كه بر اساس آن تصمیم گیری به عمل می آید تصمیم گیری مؤثر ، به اطلاعات صحیح درباره مسأله ابعاد مختلف آن ، و همچنین به تعبیر و تفسیر صحیح این اطلاعات نیاز است .

اگر اطلاعات موجود برای تصمیم گیری ، صحیح نباشد ویا اگر تعبیرو تفسیری كه از اطلاعات می شود ، صحیح نباشد تصمیمی كه گرفته می شود احتمالا" تصمیم صحیحی نخواهد بود واقداماتی كه بر اساس آن بعمل می آید احتمالا" اقداماتی بجا مؤثر نخواهد بود . اطلاعات،یك وسیله وابزار استراتژیكی مهم شناخته شده است هر روز نیز به اهمیت آن افزوده میشود . بنابر این،مدیر باید قدرتی را كه داشتن اطلاعات و یا دسترسی به اطلاعات بهبود میدهد ، بفهمدو بداند كه چگونه از آن استفاده صحیح و مؤثر بنماید . برای تشخیص صحیح مسایل و نوشتن نسخه صحیحی برای حل این مسایل ، مدیران باید سازمان خود واصل وذات سیستمی كه سازمان را به وجود آ ورده است، شناخته و باید فهمیده باشند كه اجزاء مختلف در این سیستم ، چگونه كار می كنند و سیستم چگونه خود را با محیط مطابقت می دهد . این درك عمیق از ماهیت سازمان ، در واقع یك پیشنیاز برای تعبیر و تفسیر صحیح اطلاعات است ، زیرا معمولا" بر اساس چنین شناختی از سازمان است كه مدیر می باید معیار و استانداردهایی را كه بر اساس آن اطلاعات ، سنجیده و تعبیر و تفسیر می شوند ، تعیین نماید.

کلمات کلیدی:

اطلاعات مالی صورتهای مالی صورتهای مالی اساسی

صورتهای مالی تلفیقی

نقش اطلاعات مالی در تصمیم گیری

مقدمه:

حسابداری یك سیستم اطلاعاتی است. سیستم های اطلاعاتی حسابداری امروزه نقش بسیار مهمی در گردش فعالیت سازمانها داشته و در مجموعه محیط اقتصادی كشورها وظیفه ای با اهمیت دارند. بسیاری از تصمیمات اقتصادی بر اساس اطلاعات حاصل از این سیستم ها اتخاذ می شود،هم اكنون سهم عمده ای از مبادلات اوراق بهادار به خرید و فروش سهام شركتها اختصاص دارد كه آن نیز به نوبه خود تحت تأثیر جدی ارقام و اطلاعات سیستم های حسابداری است بعلاوه مهمترین محصول سیستم حسابداری ،صورتهای مالی اساسی می باشند كه عمدتا" برای واستفاده افراد ذیعلاقه خارج از سازمان منتشر می گردد كه این افراد طیف گسترده ای را شامل می شوند،سرمایه گذاران و اعتبار دهندگان بالفعل و بالقوه ،تحلیل گران مالی، دولت ،مراجع قانونی یا اقتصاددانان، بورس اوراق بهادار، مشتریان ،فروشندگان كالا و خدمات و حتی رقبای اقتصادی هر یك به نوعی استفاده كننده گزارشات و صورتهای مالی می باشند.

البته بر اساس نظر هیأت تدوین استاندارد های حسابداری مالی تصمیمات سرمایه گذاران و اعتبار دهندگان و استفاده آنها از اطلاعات دارای گستردگی بسیار بیشتری نسبت به سایر گروه های خارجی می باشد و به همین دلیل تصمیمات آنها دازای تأثیرات عمده ای در تخصیص منابع یك كشور است.

فهرست مطالب

فصل اول : كلیات

مقدمه 10

بیان موضوع 11

دلایل انتخاب موضوع 12

هدف تحقیق 14

سؤالات تحقیق 15

متغیرهای تحقیق 15

فرضیات تحقیق 15

تعریف واژه های تحقیق 16

خلاصه 19

فصل دوم : مفاهیم و بنیادهای نظری تحقیق

بخش اول : نقش اطلاعات مالی در تصمیم گیری

مقدمه 21

تصمیم گیری 23

اطلاعات و داده ها 30

انواع اطلاعات 30

ویژگیهای اطلاعات 33

ضرورت استفاده از اطلاعات مالی در تصمیم گیری 38

سیستم های اطلاعاتی 40

ویژگیهای سیستم اطلاعات مدیریت 40

نقش و اهمیت سیستم های اطلاعاتی 47

مزایای سیستمهای اطلاعاتی 50

نارسائیهای اطلاعاتی در تصمیم گیری 52

هدف صورتهای مالی 54

استفاده كنندگان صورتهای مالی و نیازهای اطلاعاتی 55

حسابداری یك سیستم اطلاعاتی 60

انواع استفاده كنندگان از نتایج سیستم های اطلاعاتی حسابداری 62

مدیران به عنوان تهیه كنندگان اطلاعات مالی 63

مدیران به عنوان استفاده كنندگان اطلاعات مالی 65

سرمایه گذاران به عنوان استفاده كنندگان از اطلاعات مالی.. 66

مراجع قانونی به عنوان استفاده كنندگان از اطلاعات مالی.. 69

بخش دوم : مفاهبم و اصول اولیه صورتهای مالی تلفیقی

صورتهای مالی 71

انواع صورتهای مالی و نقش اطلاع رسانی آن در تصمیم گیری صورتهای مالی تلفیقی 72

انگیزه های اقتصادی برای تركیب واحدهای انتفاعی اشكال تركیب 75

الزامات تهیه صورتهای مالی تلفیقی و صورتهای مالی مجزا برای شركتهای تركیب شونده 80

روشهای حسابداری تركیب واحدهای انتفاعی 8 4

ویژگیهای روش خرید 84

ویژگیهای روش اتحاد منافع 85

ضوابط بكارگیری روش اتحاد منافع 86

چرا باید روش اتحاد منافع كنار گذاشته شود 91

نتیجه گیری 109

فصل سوم :نتیجه گیری و پیشنهادات

مقدمه 112

موضوع تحقیق 112

متدلوژی تحقیق 113

فرضیات تحقیق 114

متغیرهای تحقیق 116

تعاریف نظری متغیرهای تحقیق 117

تعاریف عملیاتی متغیرهای تحقیق 122

جامعه آماری 123

نتایج تحقیق

پیشنهادات

فهرست منابع و ماخذ


"