پاورپوینت تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی

دانلود پاورپوینت تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی,بررسی تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی,پاورپوینت جامع و کامل تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی,کاملترین پاورپوینت تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی,پکیج پاورپوینت تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی,مقاله تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی,تحقیق تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش) قسمتی از متن پاورپوینت : تعداد اسلاید : 28 صفحه بنام خدا تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی : تخمین زده می شود كه در حال حاضر بیپاورپوینت تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی|40250309|golden|دانلود پاورپوینت تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی,بررسی تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی,پاورپوینت جامع و کامل تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی,کاملترین پاورپوینت تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی,پکیج پاورپوینت تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی,مقاله تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی,تحقیق تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع پاورپوینت تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی می باشد.

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 28 صفحه

بنام خدا تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی : تخمین زده می شود كه در حال حاضر بیش از 4000 سد لاستیكی در مناطق مختلف دنیا ساخته شده ودر حال بهره برداری است.
اولین سد لاستیكی در كشور در استان مازندران در سال 1375 در حاشیه دریای مازندران بر روی رودخانه بابل بنام سد لاستیكی بابل توسط شركت لاستیك سازی satujo ساخته شده است.
هدف : جلوگیری از تداخل آب شور دریای مازندران
ارتفاع این سد در حدود10/3 و طول آن 60 متر و از نوع بادی می باشد تكنولوژی نسبتاً جدیدی است
فكر ساخت سد از مواد مصنوعی از جمله مواد لاستیكی از سال 1950 برای اولین بار توسط Norman imberston رئیس دپارتمان مهندسی آب و نیرو در شهر لوس آنجلس مطرح و چندی بعد در سال 1958 اولین سد لاستیكی در این شهر توسط كمپانی لاستیك سازی بریجستون طرح و ارائه گردید.
اهداف كلی از ساخت سدهای لاستیكی: ذخیره موقت دبی پایه رودخانه ها برای تأمین آب كشاورزی
افزایش سطح تراز آب در رودخانه و كاهش هزینه پمپاژ آب به اراضی كشاورزی در این رودخانه ها
جداسازی آبهای آلوده یا شور از آب شیرین
استفاده از سدهای لاستیكی برای افزایش حجم ذخیره سدهای بزرگ

استفاده از تیوپهای لاستیكی به جای دریچه های فولادی
در سدها

كاهش فرسایش در رودخانه های با شیب تند و زیاد

اهداف كلی از ساخت سدهای لاستیكی: بهبود شرایط زیست محیطی و بیولوژیكی و اكولوژیكی محدوده طرح
استفاده از سدهای لاستیكی به عنوان بندهای انحراف در تأمین آب كشاورزی
استفاده از بندهای لاستیكی برای بازیافت آب زهكشها در طرح های آبیاری
پرورش میگو در نواحی ساحلی با استفاده از سدهای لاستیكی
جداسازی آب شیرین رودخانه ها از آب شاخابهایی كه از سازندهای شور عبور میكند
كنترل سیلابها در رودخانه های مجاور در نواحی شهری
تولید الكتریسیته توسط نیروگاههای آبی كوچك و بزرگ
استفاده از بندهای كوتاه لاستیكی در حوضچه های پرورش ماهی
استفاده از سدهای لاستیكی به عنوان بندهای تنظیمی و انحراف
اهداف كلی از ساخت سدهای لاستیكی: بالا آوردن سطح تراز آب رودخانه ها برای افزایش آبخور قایق ها و كشتی ها اهداف كلی از ساخت سدهای لاستیكی: ساماندهی رودخانه ها
اجرای طرح های تغذیه مصنوعی با كمك سدهای لاستیكی
استفاده از سدهای لاستیكی در طرح های زیست محیطی و آبخیزداری
كنترل رسوب رودخانه اهداف كلی از ساخت سدهای لاستیكی: مزایای سدهای لاستیكی: یكی از مسائل مهم در استفاده از لاستیك به جای مصالح دیگر سازگاری عملكرد آن با طبیعت است.
هزینه اجرایی طرح های سد لاستیكی به مراتب ارزانتر از اجرای طرح با مصالح دیگر است.
مدت زمان طراحی در چنین سیستمهایی نسبت به سایر سازه ها بسیار كم و اندك است
مدت اجرای عملیات ساختمانی سازه های لاستیكی كوتاه و سریع است.
پارامترهای مورد نیاز طراحی در این قبیل سازه ها كم و اندك و دسترسی به آنها با سهولت بیشتری ممكن است و حتی در پاره ای از مواقع قضاوت وحدس و تخمین مهندسی كفایت می كند.
این سازه های لاستیكی در كلیه شرایط آب و هوایی و در شرایطی كه حتی پی ساختگاه نامناسب باشد و امكان ساخت سازه های دیگر ممكن نگردد و یا مصالح دیگری در محل وجود ندارد قابل اجرا است.
طرح و اجرای سدهای لاستیكی از هیچگونه پیچیدگی خاصی برخودار نیست.
بعلت كمی هزینه استفاده از توان مالی مردم برای ساخت چنین سدهایی امكان پذیر است.
سهولت بهره برداری و كاهش هزینه های بهره برداری و نگهداری از مزایای عمده این سازه هاست. مزایای اقتصادی سدهای لاستیكی نسبت به موارد جایگزین : 1. سدهای لاستیكی به فونداسیون پیچیده ای نیاز ندارند . 2. این سد ها می توانند تا دهانه ای به طول 100 متر اجرا شوند . 3. این سدها به حداقل حفاظت و نگهداری نیاز دارند . قسمت عمدة تعمیرات مربوط به سیستمهای مكانیكی سد می باشد . تعمیر و نگهداری بدنة سد نیز شباهت بسیاری به تعمیر لاستیك اتومبیل دارد و در صورت سوراخ شدن بدنة سد آن را مانند لاستیك اتومبیل پنچر گیری می كنند . 4. انعطاف پذیری سد در مقابل زلزله . 5. نصب و ساختن بسیار سریع . انواع سدهای لاستیكی: سدهای لاستیكی با باله

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.