دانلود پاورپوینت داعش، دولت اسلامی عراق و شام

داعش ,دولت اسلامی عراق و شام,گروه داعش,ابومصعب الزرقاوی,ابوحمزه المهاجر,ابوعمر البغدادی,ابوبکر البغدادی,ابوبکر بغدادی,اقدامات مسلحانه,حزب داعش

رهبران : ابومصعب الزرقاوی ☠ ۲۰۰۴-۲۰۰۶ ابوحمزه المهاجر ☠ ۲۰۰۶-۲۰۱۰ ابوعمر البغدادی ☠ ۲۰۰۶-۲۰۱۰ ابوبکر البغدادی ۲۰۱۰ ابوبکر بغدادی (آخرین رهبر داعش) ابراهیم بن عودانلود پاورپوینت داعش، دولت اسلامی عراق و شام|40192611|golden|داعش ,دولت اسلامی عراق و شام,گروه داعش,ابومصعب الزرقاوی,ابوحمزه المهاجر,ابوعمر البغدادی,ابوبکر البغدادی,ابوبکر بغدادی,اقدامات مسلحانه,حزب داعش
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع دانلود پاورپوینت داعش، دولت اسلامی عراق و شام می باشد.

رهبران :

ابومصعب الزرقاوی ☠ ۲۰۰۴-۲۰۰۶

ابوحمزه المهاجر ☠ ۲۰۰۶-۲۰۱۰

ابوعمر البغدادی ☠ ۲۰۰۶-۲۰۱۰

ابوبکر البغدادی ۲۰۱۰

ابوبکر بغدادی (آخرین رهبر داعش)

ابراهیم بن عواد بن ابراهیم بن علی بن محمد بدری هاشمی قرشی حسینی ملقب به ابوبکر بغدادی (به عربی: أبو بكر البغدادی) و یا شیخ نامرئی (زاده:۱۹۷۱ سامرا) رهبر دولت اسلامی عراق و شام است. وی در سال‌های اخیر رهبری سازمانی را بر عهده داشته است که مسئول قتل چندین هزار نفر است. آمریکا در ازای اطلاعاتی که منجر به دستگیری یا مرگ او شود، ۱۰ میلیون دلار جایزه تعیین کرده است. فقط ایمن الظواهری سردسته سازمان جهانی القاعده است که جایزه بیشتری برابر با ۲۵ میلیون دلار برای دستگیری یا قتل او تعیین شده است.

وی در گذشته از اعضای القاعده عراق بوده است. داعش اقدامات مسلحانه گسترده‌ای در عراق و سوریه به انجام رساند که حمله به شهر سامرا جهت تصرف این شهر و همین‌طور حمله به شهر موصل در خرداد ۱۳۹۳ از آن جمله‌اند.

معرفی

اطلاعات کاملی از ابوبکر بغدادی در دسترس نیست. گفته می‌شود او در سال ۱۹۷۱ در شهر سامرا و در خانواده‌ای باسواد و در عین حال مذهبی متولد شده است. نام اصلی او را ابراهیم عواد ابراهیم علی بدری سامرایی ذکر می‌کنند. بر طبق گفته واشینگتون پست، بغدادی فارغ‌التحصیل دوره دکترای علوم اسلامی دانشگاه اسلامی بغداد است. گفته می‌شود که او تا سال ۲۰۰۳ و پیش از حمله آمریکا به عراق، به کار «وعظ و موعظه» مشغول بوده است. نام او، یک نام مستعار است و نام واقعی او چیز دیگری است.

پس از اشغال عراق در سال ۲۰۰۳ توسط آمریکا، بر طبق گزارش‌ها، البغدادی رهبری چند گروهک نظامی را بر عهده داشت. پس از آن، منصبی را در مجلس شورای مجاهدین عراق و انجمن قضایی دولت اسلامی عراق کسب کرد. "دِرک هاروی" مشاور اطلاعاتی ویژه ژنرال پترائوس فرمانده سابق نیروهای مرکزی آمریکا در تعریف ابوبکر بغدادی نوشت، که البغدادی را برتر از همتای‌اش ابومصعب الزرقاوی سازنده سازمان القاعده در عراق می‌داند و او را از اسامه بن لادن هم در برخی زمینه‌ها برتر می‌شمارد. وی مدعی است آمریکایی‌ها به اشتباه خلیفه را آزاد کرده‌اند و تصریح‌کرد نیروهای آمریکایی در ماه فوریه سال ۲۰۰۴، البغدادی را بازداشت کرده‌بودند.

اما ناکارامدی تدابیر اجرایی و نبود اطلاعات کافی درباره عناصر "جهادی" سبب شد که در دسامبر همان سال، متوجه شویم که ابوبکر البغدادی بدون هیچ قید و شرطی آزاد شده است. در مدت چند ماه، روند عملیات اطلاعاتی در عراق، بهبود یافت و فرماندهی مرکزی متوجه شد که البغدادی یکی از بانفوذترین عناصر گروه الزرقاوی است. هاروی سپس خاطر نشان کرد: در سال ۲۰۰۵، نیروهای آمریکایی یک منزل را در شمال عراق به ضرب موشک هدف قرار دادند و با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کردند که به نظر می‌رسد در این حمله، البغدادی کشته شده است، اما یک هفته بعد، متوجه شدیم که او همچنان زنده است. این مساله، دوبار تکرار شد و منازلی که به طور قطع گمان می‌کردیم منزل اوست را مورد حمله قرار می‌دادیم اما او در آن خانه‌ها نبود.[۱۵] بغدادی در سال ۲۰۰۵ توسط نیروهای آمریکایی دستگیر شده و به مدت ۴ سال در اردوگاه بوکا واقع در جنوب عراق بازداشت بوده است. گفته‌های برخی از منابع عربی حاکی از آن است که او در همین محل به تمرین با القاعده پرداخته است. در سال ۲۰۰۵ دستگیر شد و به اردوگاه بوکا که تحت کنترل نظامیان آمریکایی بود، برده شد، تا اینکه در سال ۲۰۰۹ تحت فرمان عراقی‌ها درآمد که عراقی‌ها او را آزاد کردند. کمی پس از آزادسازی، او در ۱۶ می ۲۰۱۰، پس از کشته شده ابوعمر البغدادی در یک شبیخون در ماه قبلش، خود را رهبر دولت اسلامی عراق (isi)خواند.