دانلود آموزش الزامی در بهره وری نیروی انسانی 25 ص

دانلود آموزش الزامی در بهره وری نیروی انسانی 25 ص,تحقیق آموزش الزامی در بهره وری نیروی انسانی 25 ص,مقاله آموزش الزامی در بهره وری نیروی انسانی 25 ص,آموزش الزامی در بهره وری نیروی انسانی 25 ص

فرمت فایل : ورد قسمتی از محتوی فایل تعداد صفحات : 26 صفحه آموزش الزامی در بهرهوری نیروی انسانی چكیده با توجه به گسترش روزافزون علم و فناوری و همچنین ضرورت به روز شدن عوامل سازمانی، آگاهیها و مهارتهای نیروی انسانی شاغل در سازمانها، توجه به آموزش به معدانلود آموزش الزامی در بهره وری نیروی انسانی 25 ص|40107735|golden|دانلود آموزش الزامی در بهره وری نیروی انسانی 25 ص,تحقیق آموزش الزامی در بهره وری نیروی انسانی 25 ص,مقاله آموزش الزامی در بهره وری نیروی انسانی 25 ص,آموزش الزامی در بهره وری نیروی انسانی 25 ص
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع دانلود آموزش الزامی در بهره وری نیروی انسانی 25 ص می باشد.

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 26 صفحه

آموزش الزامی در بهره‌وری نیروی انسانی چكیده با توجه به گسترش روزافزون علم و فناوری و همچنین ضرورت به روز شدن عوامل سازمانی، آگاهی‌ها و مهارت‌های نیروی انسانی شاغل در سازمان‌ها، توجه به آموزش به معنی تمام فرایندهایی كه باعث توسعه فردی و صلاحیت‌های لازم در رابطه با شغل مورد نظر در كاركنان می‌شود، ضروری می‌نماید كه البته این آموزش‌ها بایستی با توجه به یك سیستم منظم و معتبر نیازسنجی آموزشی، برنامه‌ریزی و به اجرا درآید.
بسیاری از سازمان‌ها آموزش را هزینه تلقی می‌نمایند و به همین منظور بودجه اندكی را به امر آموزش نیروی انسانی اختصاص می‌دهند كه این طرز تفكر اشتباه باعث عقب‌ماندگی سازمان از فناوری و دانش روز شده است.
آموزش هزینه نیست، بلكه سرمایه‌گذاری در زمینه تحقق اهداف سازمانی می‌باشد.
مقدمه در جهان رقابتی امروزه، بی‌شك یكی از ابزارهای مهم در ایجاد تحول و بقای سازمان و رسیدن به اهداف و رسالت‌های مورد نظر، برنامه‌ها و رویكردهای نوین آموزش است؛ در این میان، آنچه مقولة تحول را حیات می‌بخشد و بقای سازمان را نیز تضمین می‌كند، عنصر «انسان» و «توسعه منابع انسانی» است.
امروزه آموزش به عنوان یكی از روش‌های توسعه منابع انسانی سازمان‌ها مطرح می‌باشد.
هر سازمانی به افراد آموزش دیده و باتجربه نیاز دارد تا مأموریت خود را به انجام برساند.
پرورش انسان‌های زبده و ماهر كه از آن به عنوان توسعه منابع انسانی یاد می‌شود، ضرورت اجتناب‌ناپذیری است كه سازمان‌ها برای بقا و پیشرفت در جهان پرتغییر و تحول امروزی سخت بدان نیازمندند؛ به همین دلیل آموزش به عنوان یكی از وظایف اصلی مدیریت منابع انسانی مطرح بوده و همواره در تدوین برنامه‌های توسعه یا تغییرات سازمانی به عنوان عامل مهم مورد توجه قرار می‌گیرد.
[1] بسیاری از علمای مدیریت و اقتصاد بر این باورند كه در میان انواع سرمایه‌گذاری‌هایی كه در جهت ارتقای بهره‌وری و نهایتاً توسعه اقتصادی و اجتماعی صورت می‌گیرد، توانمند ساختن نیروی انسانی به عنوان مؤثرترین عنصر دخیل در تحقق تلاش‌ها، مهمترین و پرسودترین ركن توسعه به شمار می‌رود.
آموزش و بهسازی منابع انسانی در عصر كنونی به لحاظ شرایط خاص زمانی، یكی از وظایف اجتناب‌ناپذیر سازمان‌ها و مؤسسات محسوب می‌شود؛ این مهم اصولاً در غالب برنامه‌های آموزش مدون و كوتاه‌مدت یا درازمدت به اجرا در می‌آید.
[2] در هر صورت به این نكته باید توجه داشت كه صرفاً ارائه آموزش در قالب دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی نمی‌تواند دلیل قانع‌كننده‌ای بر بهسازی نیروی انسانی در سازمان باشد، مگر اینكه با انجام یك ارزشیابی دقیق و جامع این موضوع عیناً لمس شود.
یك برنامه آموزشی نمی‌تواند با ارزش و مؤثر قلمداد شود، مگر اینكه یك ارزشیابی جامع و كامل از آن صورت گیرد.
مدیران آموزشی نه تنها باید نسبت به یادگیری كاركنان پاسخگو باشند، بلكه باید نسبت به اینكه این دانش‌ها و مهارت‌ها به عملكرد شغلی كاركنان نیز انتقال یافته، پاسخگو باشند.
[3] تاریخچه آموزش كاركنان به حقیقت نمی‌توان تاریخچه‌ای برای آموزش عنوان نمود؛ چرا كه بشر از بدو خلقت تاكنون جهت غلبه بر طبیعت و نیازهای خود در حال یادگیری و آموختن است.
به طور كلی، آموزش كاركنان و اهمیت آن در علوم ادار