بررسی بلوغ ( تولدی دیگر)

تحقیق علوم اجتماعی ,مقاله جامعه شناسی ,بلوغ تولدی دیگر,مقاله در مورد بلوغ,بلوغ زود رس,تحقیق بلوغ,پایان نامه بلوغ,رواشناسی بلوغ,بررسی تاثیرات بلوغ,بلوغ

قسمتی از متن: مفهوم بلوغ را بطور كلي به منزله دوره‌اي از حيات انساني تلقي مي‌كنند كه «مرحله‌ بي‌فراري و نابساماني» است. مرحله اي از زندگي فرد كه در آن، اين نابسبررسی بلوغ ( تولدی دیگر)|39013373|golden|تحقیق علوم اجتماعی ,مقاله جامعه شناسی ,بلوغ تولدی دیگر,مقاله در مورد بلوغ,بلوغ زود رس,تحقیق بلوغ,پایان نامه بلوغ,رواشناسی بلوغ,بررسی تاثیرات بلوغ,بلوغ
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع بررسی بلوغ ( تولدی دیگر) می باشد.

قسمتی از متن:
مفهوم بلوغ را بطور كلي به منزله دوره‌اي از حيات انساني تلقي مي‌كنند كه «مرحله‌ بي‌فراري و نابساماني» است. مرحله اي از زندگي فرد كه در آن، اين نابساماني‌ها و آشفتگي‌ها اجتناب ناپذير است. اما واقعيت اين است كه اينگونه انديشيدن در مورد بلوغ اندكي افراطي و غيرقابل قبول مي‌‌باشد. چرا كه وقتي، كودك از محيط سرشار از آرامش، امنيت و محبت يك خانواده به حيات خويش ادامه مي‌دهد اين دورة آشفته و نابسامان را هم به خوبي و بدون هيچگونه نظم و اختلالي سپري خواهد كرد و پا به عرصه مرحله بعدي زندگي يعني دورة بزرگسالي خواهد گذاشت.
اما، با وجود اين، تغيير و تحولات رواني و جسماني مهمي در شخص روي مي‌دهد كه خواه ناخواه وي را از دورة كودكي و دورة بزرگسالي جدا مي‌سازد و او را در دوره‌اي مابين اين دو، قرار مي‌دهد كه همان «مرحلة بلوغ» است.
عده‌اي از روان‌شناسان، دورة نوجواني و بلوغ را به اعتباري دوران آشوب، طغيان و سركشي نام نهاده‌اند. منظور از ذكر اين واژه‌ها در مورد بلوغ، اين تصورنيست كه نوجوانان افرادي سركش و آشوبگر هستند بلكه نظر آنها در اين مورد به انقلاب دروني دوران بلوغ متوجه است و نه جنبه‌ ظاهري و خارجي آن. چرا كه در اين مرحله تغييرات فيزيولوژيكي با تغييراتي در رفتار توام بودن و نوجوانان در تطابق و سازش خويش با محيط دچار اشكال مي‌شود.

فهرست مطالب:
مقدمه
سن بلوغ
تحولات فیزیکی (بدنی)
تحولات روانی دوره بلوغ
زودرسی بلوغ
بلوغ دیررس
تصورات باطل در مورد بلوغ
خلاصه