پاورپوینت توحید در قرآن و روایات و ادیان دیگر

توحید در قرآن و روایات و ادیان دیگر,توحید در دین یهود,توحید در مسیحیت,توحید در اسلام

پاورپوینت توحید در قرآن و روایات و ادیان دیگر توضیحات: دانلود پاورپوینت با موضوع توحید در قرآن و روایات و ادیان دیگر، در قالب ppt و در 38 اسلاید، قابل ویرایش. بپاورپوینت توحید در قرآن و روایات و ادیان دیگر|35023120|golden|توحید در قرآن و روایات و ادیان دیگر,توحید در دین یهود,توحید در مسیحیت,توحید در اسلام
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع پاورپوینت توحید در قرآن و روایات و ادیان دیگر می باشد.

پاورپوینت توحید در قرآن و روایات و ادیان دیگر

توضیحات:

دانلود پاورپوینت با موضوع توحید در قرآن و روایات و ادیان دیگر،

در قالب ppt و در 38 اسلاید، قابل ویرایش.بخشی از متن پاورپوینت:

توحید در دین یهود
اسم خاص خدا در دین یهود «یهوه» یعنی باشند است. این نام بسیار احترام دارد و بی جهت بر زبان آوردن آن به موجل فرمان دوم از ده فرمان [در سفر خروج/ باب20/آیه 7] که می گوید: «نام یهوه خدای خود را به باطل مبر، زیرا خداوند کسی را که اسم او را به باطل برد بی گناه نخواهد شمرد». حرام محسوب می شود. هنگام تلاوت تورات نام «یهوه» به ادونای» به معنای آقای من تبدیل می شود. در سفر خروج، خدا را اینگونه به موسی معرفی می کند: هستم آنکه هستم .
برخی صفات «یهوه» در مواردی از ده فرمان موسی بیان شده:
فرمان1) من هستم، یهوه خدای تو... تو را خدایان دیگر غیر از من نباشد.فرمان2) صورتی تراشیده و هیچ تمثالی از آنچه بالا در آسمان است و از آنچه پائین در زمین است و از آنچه در آب زیر زمین است، برای خود مساز... .بدیهی است که پیروان ادیان توحیدی نیز در مواردی از دین خود غافل می شوند و به گونه هایی از شرک روی می آورند [مثل بیان جسمانیت خدا و نسبت دادن صفات انسانی به او] با این همه هیچ گاه نظر محققان نسبت به اصل این ادیان تغییر نکرده است.
و . . .فهرست مطالب:

توحید در دین یهود
توحید در مسیحیت
توحید در اسلام
نتیجه
منابعتوجه: چيزی که اين فایل را با بقیه فایل ها متمايز کرده است قابل ویرایش بودن و و آماده پرينت و ارائه بودن آن می باشد تا خريدار از خريد خود کاملا راضی باشد.