نقد و بررسي روابط مالي زن و شوهر در حقوق ايران

حقوق قضایی , تحقیق روابط مالي زن و شوهر , کار تحقیقی روابط مالي زن و شوهر , مقاله روابط مالي زن و شوهر , پروژه روابط مالي زن و شوهر , تحقیق در مورد روابط مالي زن و شوهر , دانلود تحقیق روابط مالي زن و شوهر , پایان نامه پیرامون روابط مالي زن و ش,,,

نقد و بررسي روابط مالي زن و شوهر در حقوق ايران بخشی از متن تحقیق: مقدمه: خانواده هسته مركزي اجتماع است و نخستين اجتماعي است كه شخص در آن گام مي نهد و آداب زندگينقد و بررسي روابط مالي زن و شوهر در حقوق ايران|35007672|golden|حقوق قضایی , تحقیق روابط مالي زن و شوهر , کار تحقیقی روابط مالي زن و شوهر , مقاله روابط مالي زن و شوهر , پروژه روابط مالي زن و شوهر , تحقیق در مورد روابط مالي زن و شوهر , دانلود تحقیق روابط مالي زن و شوهر , پایان نامه پیرامون روابط مالي زن و ش,,,
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع نقد و بررسي روابط مالي زن و شوهر در حقوق ايران می باشد.

نقد و بررسي روابط مالي زن و شوهر در حقوق ايران

بخشی از متن تحقیق:

مقدمه:
خانواده هسته مركزي اجتماع است و نخستين اجتماعي است كه شخص در آن گام مي نهد و آداب زندگي و اصول و رسوم اجتماعي و تعاون و از خود گذشتگي را در آن فرا مي گيرد و كانوني براي حمايت از انسان است .
همين كه نكاح به درستي واقع شده حقوق و تكاليفي براي زن و شوهر ايجاد مي‌شود كه حقوقدانان از آن به آثار نكاح تعبير مي كنند. بعضي از علماء حقوق گفته‌اند: مقصود از روابط زوجيت همان مسائل جنسي است. ولي به نظر مي رسد كه روابط زوجيت مطلق و داراي معنايي گسترده است و همه روابط شخصي (غيرمالي) و مالي زوجين را در بر مي گيرد و تخصيص آن به مسائل جنسي با معني لغوي و عرضي اين كلمات وفق نمي دهد. بنابراين، حقوق و تكاليف زوجين كه در ماده 1102 ق.م. آمده، در واقع توضيحي براي روابط زوجيت است و معني آن را روشن مي كند.
درست است كه قانون حقوق و تكاليفي براي زوجين تعيين كرده و ضمانت اجرائي براي آن در نظر گرفته است، ليكن بايد توجه داشت كه قانون به تنهايي نمي‌تواند آرامش و سعادت خانواده را تامين كند.
آنچه در خوشبختي خانواده بيشتر از قانون موثر مي باشد اخلاق است: زن و شوهر بايد با صفا و صميميت وفاداري با هم زندگي كنند و از كمك به يكديگر و اشتراك مساعي دريغ نورزند و گذشت و فداكاري داشته باشند، تا كانون خانوادگي را هميشه گرم و سعادتمند نگاهدارند توسل به ضمانت اجراي حقوقي و رجوع به مقامات قضايي، به هنگام ضرورت، به عنوان آخرين علاج، بايد مورد استفاده قرار گيرد.
آثار حقوقي نكاح شامل دو بخش است: بخشي از اين آثار داراي جنبه مالي است و بخش ديگر از حقوق و تكاليف غيرمالي تشكيل شده است. چون نكاح در درجه اول يك قرارداد غيرمالي است و روابط شخص زوجين مهمتر از روابط مالي آنهاست ولي با توجه به اينكه محور بحث ما در اين تحقيق جنبه مالي آنهاست ولي با توجه به اينكه محور بحث ما در اين تحقيق جنبه مالي و مسائل پيرامون آن مي باشد به نقد و بررسي آن مي پردازيم، لذا در بخش اول به مسائل مربوط مهر و در بخش دوم به نفقه و مسائل مرتبط به آن خواهيم پرداخت. و در آخر يك نتيجه گيري كلي از بحث خواهيم داشت.این تحقیق با فرمت word و قابل ویرایش در اختیار شما قرار می‌گیرد.
تعداد صفحات تحقیق: 61