پاورپوینت درس دوازدهم مطالعات مقطع نهم در جست و جوی پیشرفت و رهایی از سلطۀ خارجی

پاورپوینت درس دوازدهم مطالعات نهم , دانلود پاورپوینت نهم با موضوع درس دوازدهم مطالعات , پاورپوینت کلاس نهم در مورد درس دوازدهم مطالعات , پاورپوینت کلاس نهم , پاورپوینت پایه نهم درس دوازدهم مطالعات , دانلود پاورپوینت آموزشی کلاس نهم درس دوازدهم

دانلود پاورپوینت درس دوازدهم مطالعات مقطع نهم با موضوع در جست و جوی پیشرفت و رهایی از سلطۀ خارجی، در قالب ppt و در 49 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینتپاورپوینت درس دوازدهم مطالعات مقطع نهم در جست و جوی پیشرفت و رهایی از سلطۀ خارجی|34056188|golden|پاورپوینت درس دوازدهم مطالعات نهم , دانلود پاورپوینت نهم با موضوع درس دوازدهم مطالعات , پاورپوینت کلاس نهم در مورد درس دوازدهم مطالعات , پاورپوینت کلاس نهم , پاورپوینت پایه نهم درس دوازدهم مطالعات , دانلود پاورپوینت آموزشی کلاس نهم درس دوازدهم
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع پاورپوینت درس دوازدهم مطالعات مقطع نهم در جست و جوی پیشرفت و رهایی از سلطۀ خارجی می باشد.

دانلود پاورپوینت درس دوازدهم مطالعات مقطع نهم با موضوع در جست و جوی پیشرفت و رهایی از سلطۀ خارجی،
در قالب ppt و در 49 اسلاید، قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:

شکست های سیاسی و نظامی از روسیه و انگلستان در دورۀ قاجار نتایج زیانباری برای کشور ما داشت.
اما
ایرانیان را متوجه پیشرفت های علمی و صنعتی کشورهای اروپایی کرد.
برخی از سیاستمداران، اندیشمندان و عالمان دینی برای جبران عقب ماندگی ایران به چاره جویی پرداختند و برای حفظ استقلال و پیشرفت کشور خود کارهایی انجام دادند.
تلاش برای نوسازی و اصلاح امور کشور
عباس میرزا، ولیعهد فتحعلی شاه و فرماندۀ سپاه ایران، در جریان جنگ با روسیه متوجه پیشرفت های علمی، صنعتی و نظامی آن کشور و دیگر کشورهای اروپایی شد.
او پی برد که با وجود تعداد زیاد سپاهیان ایران و دلاوری و فداکاری آنها، روس ها به دلیل برخورداری از دانش و تجهیزات پیشرفتۀ نظامی پیروز شدند.
عباس میرزا سرانجام به این نتیجه رسید که باید تغییراتی در کشور ایجاد کند.
فرستادن افرادی به انگلستان برای فراگیری علوم و فنون جدید.
این افراد و کسان دیگری که پس از اینها برای تحصیل در رشته های فنی، نظامی و پزشکی به اروپا رفتند، به تدریج زمینۀ آشنایی ایرانیان را با دستاوردهای تمدن اروپا فراهم آوردند.
عباس میرزا همچنین برای آگاهی از کشورهای اروپایی، دستور داد کتاب هایی را در موضوع تاریخ آن کشورها به فارسی ترجمه کنند.
در آن دوره تازه صنعت چاپ به ایران راه یافته بود.
عباس میرزا پیش از آنکه بر تخت شاهی بنشیند، از دنیا رفت و فتحعلی شاه به دلیل علاقه مندی به او، پسرش، محمد میرزا، را به ولیعهدی برگزید ...توضیحات:
این فایل قابل ارائه و مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی جهت آموزش و یادگیری در مقطع نهم بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی رعایت شده است.