تحقیق بررسی بزهکاری اطفال و نوجوانان و عوامل موثر در بزهکاری آن ها

بزهکاری,بزهکاری اطفال,بزهکاری چیست,علل بزهکاری,تحقیق بزهکاری,تحقیق بزهکاری اطفال,تحقیق بزهکاری چیست,تحقیق علل بزهکاری,مقاله بزهکاری,مقاله بزهکاری اطفال,مقاله بزهکاری چیست,مقاله علل بزهکاری,نقش خانواده در بزهکاری اطفال,پایان نامه بزهکاری

دانلود تحقیق با موضوع بررسی بزهکاری اطفال و نوجوانان و عوامل مؤثر در بزهکاری آن ها، در قالب word و در 79 صفحه، قابل ویرایش، شامل: فصل اول: علل و عوامل مؤثر در بزهكاري علل بزهکاری نقش خانواده در بزهکاری فرزندان عوامل موثر در بزهکاری فرزندان نقش خانوادتحقیق بررسی بزهکاری اطفال و نوجوانان و عوامل موثر در بزهکاری آن ها|34015562|golden|بزهکاری,بزهکاری اطفال,بزهکاری چیست,علل بزهکاری,تحقیق بزهکاری,تحقیق بزهکاری اطفال,تحقیق بزهکاری چیست,تحقیق علل بزهکاری,مقاله بزهکاری,مقاله بزهکاری اطفال,مقاله بزهکاری چیست,مقاله علل بزهکاری,نقش خانواده در بزهکاری اطفال,پایان نامه بزهکاری
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق بررسی بزهکاری اطفال و نوجوانان و عوامل موثر در بزهکاری آن ها می باشد.

دانلود تحقیق با موضوع بررسی بزهکاری اطفال و نوجوانان و عوامل مؤثر در بزهکاری آن ها،
در قالب word و در 79 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

فصل اول: علل و عوامل مؤثر در بزهكاري
علل بزهکاری
نقش خانواده در بزهکاری فرزندان
عوامل موثر در بزهکاری فرزندان
نقش خانواده
نتیجه گیری

فصل دوم: مسئولیت کیفری اطفال و تقسیمات آن
مسئولیت اطفال
محدوده سنی مسئولیت کیفری اطفال

فصل سوم: انواع جرائم اطفال و نوجوانان
جرائم بر ضد اشخاص
جرائم بر ضد اموال
جرائم بر ضد نظم عمومی جامعه

فصل چهارم: مسئولیت کیفری اطفال در ادوار مختلف
شرایط مسئولیت اطفال در ایام باستانی
مسئولیت اطفال در مذاهب
شرایط مسئولیت کیفری اطفال در قانون مجازات اسلامی

فصل پنجم: عوامل بازدارنده بزهکاری اطفال و نوجوانان
ضرورت مبارزه جامعه با پدیده ضد اجتماعی
ترتیب رسیدگی به جرائم اطفال

فصل ششم: صلاحیت محاکم در رسیدگی به جرایم اطفال
مقدمه
جرایم داخل در صلاحیت محاکم اختصاصی
نتیجه گیری

فصل هفتم: سن مسئوليت كيفري اطفال در مقررات حقوق داخلي و بين المللي
مقدمه
سن بلوغ در قوانين موضوعه
مقررات بين المللي
حداقل سن عدم مسووليت مطلق كيفري
واكنش اجتماعي در تقابل با اطفال بزهكار
نتيجه گيري

منابع


بخشی از متن تحقیق:
علل بزهکاری:
علت بروز بزهكار معمولاً علت واحدي نيست، بلكه هميشه چندين علت دست به دست يكديگر داده و باعث بروز بزه در افراد مي شوند. علل مهمي كه مي‌توان نسبت به ساير عوامل اساسي‌تر تشخيص داد شامل عوامل اجتماعي، اقتصادي، روابط والدين و نوجوان مي شود.
عوامل اجتماعي: جامعه شناسان به عوامل مستقيم و غير مستقيم محيط و تراكم جمعيت، وضع سكونت، آلودگي هوا و ... توجه كرده‌اند. نقش شرايط اجتماعي و تعارضاتي كه در چارچوب آن به وقوع مي پيوندد. انكار ناپذير است. به همين دليل نه مي توان بزهكاري را تنها بر اساس عوامل اجتماعي بررسي كرد و نه يافته‌‌هاي مستقل اين زمينه قبلي همواره هماهنگ است. بررسي ها نشان مي دهد وقتي كه در جامعه‌اي ثبات و پايداري اجتماعي وجود نداشته باشد، ميزان بزهكاري رو به افزايش مي گذارد. و به عكس، هر قدر جامعه به سوي پايداري سوق داده شود، ميزان بزهكاري كاهش مي يابد.

عوامل اقتصادي: فقر يكي از عوامل مهم از انواع انحرافات از جمله دزدي و انحراف جنسي در مردم، به ويژه اطفال و نوجوانان است. فقر بي گمان به وجود آورنده سختي ها و ناملايماتي است كه اگر نتوان با آنها مبارزه كرد، خواه ناخواه انسان را به زانو در مي‌آورد. بيشتر محروميتها و برآورده نشدن تمايلات كه موجب عدم اطمينان اجتماعي مي‌شود، ناشي از عوامل فقر است و نمي توان آن را ناديده گرفت. بيكاري، كمبود مواد غذايي و پوشاك، بي‌سوادي و عقب افتادگي، جهل و خرافات، عدم بهداشت كافي و انواع بيماريهاي روحي و جسمي و حتي در سطح جهاني، جنگها و خونريزيها، ريشه در نيازهاي مادي و ترس از فقر دارد.
محيط خانوادگي: بررسي‌هاي مختلف نشان داده است كه محيط خانواده رابطه مستقيمي با بروز رفتار بزهكارانه و انحرافي دارد. بزهكاران اغلب داراي والديني نامناسب و محيط خانوادگي متشنج و از هم گسيخته هستند. اين افراد اغلب در برابر والدين مقاومت مي كنند، به طور كلي اين افراد كساني هستند كه بالقوه نيروي بزهكارانه فراواني در وجود خود دارند، اما اينكه اين نيروها روزي به بالفعل تبديل شوند بستگي به طرز رفتار والدين و ساير افراد خانواده و محيط اجتماعي كه در آن قرار مي گيرند دارد. وضع خانوادگي و محيط عاطفي عوامل بسيار مهمي در بروز بزهكاري است.
عوامل مهم ديگري كه در بزهكاري نوجوانان مؤثرند به نقش دوستان و همسالان، عوامل روان شناختي، تغييرات سريع اجتماعي، مهاجرت، زندگي در شهرهاي شلوغ و پرجمعيت و تماشاي مكرر برنامه هاي خشونت بار مي‌توان اشاره كرد.
پيشگيري و بازداري جوانان و نوجوانان در مقابل بزهكاري:
روش هاي درماني بسيار زيادي براي درمان و كاهش بزهكاري مورد استفاده قرار گرفته است، كه ذيلاً به نكاتي از اين راهكارها اشاره مي گردد.
برقراري دوستي و تفاهم بين والدين
همبازي شدن با كودك و نوجوان
دوري از رقابت در جلب محبت فرزندان
عدم ايجاد ناسازگاري در محيط خانواده.
عدم پر خاشگري والدين نسبت به خود و يا نسبت به فرزندان
پرورش حس اعتماد به نفس
حفظ شخصيت فرزندان
مشورت با فرزندان
ابراز مهر و محبت به فرزندان