پاورپوینت شهر الکترونیکی و دولت الکترونیکی

پاورپوینت شهر الکترونیکی و دولت الکترونیکی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : پاورپوینت نوع فایل : .ppt ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد اسلاید : 66 اسلاید قسمتی از متن .ppt : شهر الکترونیکی و دولت الکترونیکی فهرست مطالب 1- شهر الکترونیکى چیست ؟ 2- اهداف شهر الکترونیکى 3- ویژگى هپاورپوینت شهر الکترونیکی و دولت الکترونیکی|32042461|golden|پاورپوینت شهر الکترونیکی و دولت الکترونیکی
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع پاورپوینت شهر الکترونیکی و دولت الکترونیکی می باشد.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحاتدسته بندی : پاورپوینتنوع فایل : .ppt ( قابل ویرایش و آماده پرینت )تعداد اسلاید : 66 اسلایدقسمتی از متن .ppt :شهر الکترونیکی و دولت الکترونیکیفهرست مطالب

1- شهر الکترونیکى چیست ؟

2- اهداف شهر الکترونیکى

3- ویژگى هاى شهر الکترونیکى خوب

4- ویژگى هاى اساسى شهر الکترونیکى

5- آمادگى الکترونیکى ضرورت ورود به شهر الکترونیکى1-5- زیر ساخت ها

2-5- منابع انسانى

3-5- اداره دولت و حاکمیت شهرى

4-5- قوانین و مقررات

5-5- بودجه و منابع مالى6- الزامات شهر الکترونیکى1-6- دولت الکترونیک

2-6- تجارت الکترونیک

3-6- آموزش الکترونیک7- مراحل ایجاد شهر الکترونیکى

8- چشم انداز شهر الکترونیکى

9- شهروند الکترونیکى

10- تاثیرات شهر الکترونیکى

11- مزیت هاى شهر الکترونیکى

12- برخى از خدمات قابل ارائه در شهرالکترونیکى1-12- آموزش الکترونیکى

2-12- تراکنش هاى الکترونیکى

3-12- ارتباطات الکترونیکى

4-12- تفریحات الکترونیکى13- معایب شهر الکترونیکى1-13- دکوراژه الکترونیک

2-13- انزوای الکترونیک

3-13- بمباران اطلاعات الکترونیک

4-13- خشونت الکترونیک

5-13- پورنوگرافی الکترونیک

6-13- اعتیاد الکترونیک

14- شهرهاى الکترونیکى در ایران

15- تاریخچه و فراز و نشیب شهر الکترونیکی در ایران

16- شهر الکترونیکی کیش

17- شهر الکترونیکى مشهد

18- شهر الکترونیکى بوستون

19- شهر الکترونیکى ایندیا ناپلیس

20- شهر الکترونیکى تایپه

21- گشت و گذار در شهر الکترونیکى

22- نتیجه گیرى

23- منابع مورد استفادهمقدمهآلوین تافلر در کتاب موج سوم خود نوشته است، مردم کره زمین تا امروز سه موج اساسى تحول را پشت سر گذاشته اند.

موج اول، موج انقلاب کشاورزى است که زمان آغاز آن بر کسى مشخص نیست، موج دوم انقلاب صنعتى است که بدنبال اختراع ماشین بخار در سال 1764، آغاز شده است و بالاخره موج سوم انقلاب انفورماتیک است که از سال 1946که بشر به ساخت کامپیوتر نائل آمد، آغازشد.

هریک از این امواج باعث بوجود آمدن تحولات فکرى و فرهنگى خاص خودش شد که لازم است به طرح آنها پرداخت.

موج اول همانطور که ذکر آن رفت، از زمانى آغاز شد که انسان فهمید اگر دانه اى را در زمین بکارد، مى‌تواند از محصول آن استفاده مجدد کند، مشروط بر آنکه به اتفاق خانواده اش در محلى ساکن شود.

تا آن زمان وى تمایلى به تشکیل خانواده نداشته و غالبا بصورت انفرادى و نهایتا دسته هاى کوچک و به شکل مهاجر زندگى مى‌کرد، اما فصل هاى سه گانه کاشت، داشت و برداشت، او را مجبور به ساکن شدن در یک جا کرد و آرام آرام خانواده کوچک و هسته اى، جاى خود را به خانواده بزرگ و گسترده داد.

تفکر حاکم در قالب تعاریف امروزى، تفکر روستایى بود که بر مبناى آن تفکر، کشاورز با صداى خروس از خواب بیدار شده و زندگى روزمره را آغاز مى‌کند و زمانى هم که آفتاب به نیمه مى‌رسد مى‌فهمد که زمان صرف ناهار و استراحت نیم روزى است و زمانى هم که خورشید غروب مى کند، مى‌فهمد که باید کار را تعطیل کند.

براى این روستایى مفروض، تابستان فصل کاشت، پاییز زمان برداشت محصول و زمستان هم زمان استراحت و دید و بازدید است .اما زمانى که آرام آرام امواج ناشى از انقلاب بخار سراسر جهان را فرا گرفت، کم کم کارخانجات متولد شدند.

تراکتور جاى گاوآهن گرفت، آرام آرام پتک ( سمبل موج دوم )، جاى بیل( سمبل موج اول ) را گرفت و کشاورز مفروض دیگر نیازى نمى‌دید از تمامى فرزندانش در روستا استفاده کند، زیرا حالا یک تراکتور مى‌تواند جاى 10 فرزند او را بگیرد، لذا مابقى فرزندان را راهى شهر مى‌کند تا اولین طبقات پروژه هاى شهرى را تشکیل دهند.

این جمعیت جدید شهرى شده دیگر نیازى به صداى خروس نداشتند، چرا که با صداى زنگ ساعت، روز کارى را آغاز کرده و با صداى بوق کارخانه هم، کار را تعطیل مى‌کردند.

کم کم بواسطه گسترده شدن فضاى شهرها، نیازهاى جدید بوجود آمد، کودکستان براى تربیت کودکان، آسایشگاه سالمندان براى نگهدارى افراد مسن و رستوران براى آنها که فرصت طبخ غذا در منزل را نداشتند.

خلاصه نیازهاى نو، راه حل هاى تازه را خلق کردند و آنها نیز خود احتیاجات جدید را آفریدند و این روند همیشگى با ورود کامپیوتر به عرصه تحولات وارد فصل جدیدى شد.

همان طورى که پتک جاى بیل را گرفت، نرم افزار ( یکى از سمبل هاى موج سوم ) هم متقابلا جاى پتک را گرفت، اگر در موج دوم، حضور فیزیکى کارمندان در زمان معین، معیار دریافت دستمزد بود، در موج سوم راندمان کارى است که میزان حق السهم هر عضو یک مجموعه خدماتى یا تولیدى را مشخص مى‌کند.

اگر در موج دوم، سخت افزارها به کمک انسان مى‌آمدند، در موج سوم این نرم افزارها هستند که به خدمت بشر مى‌شتابند.

تصورات و تفکرات آدمى به شکل کدهاى صفر و یک و با کمک امواج ماهواره اى ‌مبادله مى‌شود. در موج سوم انسان هر روز که بیشتر یاد مى‌گیرد، بیشتر مى‌فهمد که با حقیقت فاصله زیادى دارد.