تحقیق درباره تاثير دين باوري در زندگي فردي و اجتماعي

دانلود تحقیق درباره تاثير دين باوري در زندگي فردي و اجتماعي,تاثير دين باوري,زندگي فردي و اجتماعي

دانلود تحقیق درباره تاثير دين باوري در زندگي فردي و اجتماعي تعداد صفحات:17 نوع فایل: word (قابل ویرایش) چکيده: دين به عنوان مقوله‌ايي در زندگي انسان در تمامي شئون و روزنه‌هاي وجودي او اثر مي‌گذارد و انسان نيز از آن متاثر مي‌گردد. اين تاثير و تاثر هم تحقیق درباره تاثير دين باوري در زندگي فردي و اجتماعي|31011135|golden|دانلود تحقیق درباره تاثير دين باوري در زندگي فردي و اجتماعي,تاثير دين باوري,زندگي فردي و اجتماعي
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق درباره تاثير دين باوري در زندگي فردي و اجتماعي می باشد.

دانلود تحقیق درباره تاثير دين باوري در زندگي فردي و اجتماعي
تعداد صفحات:17
نوع فایل: word (قابل ویرایش)

چکيده:

دين به عنوان مقوله‌ايي در زندگي انسان در تمامي شئون و روزنه‌هاي وجودي او اثر مي‌گذارد و انسان نيز از آن متاثر مي‌گردد. اين تاثير و تاثر هم در جنبه هاي فردي انسان است وهم در جنبه‌هاي اجتماعي.
استاد شهيد مرتضي مطهري (ره) در کتاب انسان و ايمان به بررسي تاثير دين در زندگي انسان ، برخي از آثار فردي دين را بيان مي‌دارد. اين نوشتار با الهام گيري از روش استاد در بيان فوايد دين ، چند عنوان ديگر نيز بدان افزوده است. اين فوايد به اين جهت از جانب دين نشئت مي گيرد که انسان را متصل به منبع لايزالي به نام الله (ذات مستجمع جميع صفات کمال) مي کند و انسان را پس از هدايت تکويني مشمول هدايت تشريعي کرده و اراده نموده که انسان نيز هدايت شود و از ثمرات اين هدايت بهره‌مند شود.