پاورپوینت مجتمع مسکونی ششصد دستگاه

پاورپوینت مجتمع مسکونی ششصد دستگاه

. دانلود پاورپوینت با موضوع مجتمع مسکونی ششصد دستگاه در قالب ppt ودر18اسلاید، قابل ویرایش برشی ازمتن تحقیق: بلوار ارشاد بلوار ارشاد داراي چهره اي متمايز با سايرپاورپوینت مجتمع مسکونی ششصد دستگاه|1979606|golden|پاورپوینت مجتمع مسکونی ششصد دستگاه
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع پاورپوینت مجتمع مسکونی ششصد دستگاه می باشد.

.

دانلود پاورپوینت با موضوع مجتمع مسکونی ششصد دستگاه

در قالب ppt ودر18اسلاید، قابل ویرایش

برشی ازمتن تحقیق:

بلوار ارشاد

بلوار ارشاد داراي چهره اي متمايز با ساير فضاهاي شهري است.

لبه هاي اين بلوار بجاي ديوار از يک سري المانهاي شهري استفاده شده است.از نظر بصري سعي شده است تا راسته بلوار فضائي باز و دو طرف بلوار به صورت بصري با هم درگير باشند.در ويلاهاي سازمان اب لبه اصلي بلوار به وسيله نرده با ارتفاع کم جدا شده است.ارتفاع ويلاهاي نزديکتر يک طبقه و دورتر سه طبقه هستند و در راسته اصلي پر و خاليهائي وجود دارد که اين ارتباط قطع نشود.

حفظ مقیاس انسانی:

در راسته بلوار ارشاد به تناسب فاصله توده ها از لبه اصلی ارتفاع طبقات افزوده می شود ولی در نزدیک لبه بلوار یا توده ای وجود ندارد یا دارای ارتفاع کم است . اخیرا در ابتدای بلوار در لبه اصلی بدنه شهری یک سری ساختمان با ارتفاع ساخته شده است. 512 نیز از این اصل مستثنا نیست . در لبه اصلی مجموعه معبر عبور عابر پیاده و فضای سبز و یک سری مبلمان شهری قرار گرفته است این عامل باعث مجموعه بخشی از محله بلوار ارشاد محسوب گردندبه عنوان جزئی از محله در مجموعه کاملا همگن با اطراف خود است.

نقش مجموعه در سیمای شهری

1-از آنجائیکه در این مجموعه فضای سبز زیاد بکار رفته است از صلبیت و سختی فضا کاسته است.

2- نحوه دسترسی و سلسله مراتب دسترسی به مجموعه متمایز با سایر فضاهای شهری است.بعنوان یک لکه سبز با خصوصیات خاص خود در سطح شهر مطرح می شود که به آن هویت 512 داده است که حتی به عنوان یک نشانه شهری مطرح می شود.