پاورپوینت آشنایی با نمونه هایی از مجتمع های مسکونی خارجی

پاورپوینت آشنایی با نمونه هایی از مجتمع های مسکونی خارجی

دانلود پاورپوینت با موضوع آشنایی با نمونه هایی از مجتمع های مسکونی خارجی در قالب ppt ودر25اسلاید، قابل ویرایش برشی ازمتن تحقیق: نمونه مجتمع مسکونی معمار بنا: رنپاورپوینت آشنایی با نمونه هایی از مجتمع های مسکونی خارجی|1978645|golden|پاورپوینت آشنایی با نمونه هایی از مجتمع های مسکونی خارجی
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع پاورپوینت آشنایی با نمونه هایی از مجتمع های مسکونی خارجی می باشد.

دانلود پاورپوینت با موضوع آشنایی با نمونه هایی از مجتمع های مسکونی خارجی

در قالب ppt ودر25اسلاید، قابل ویرایش

برشی ازمتن تحقیق:

نمونه مجتمع مسکونی

معمار بنا: رنزو پیانو

موقعیت بنا: برلین –آلمان

زمان ساخت: 1992

معمار بنا: شرکت مشاورین P&T

موقعیت بنا: هنگ کنگ

زمان ساخت: 2004

معمار بنا:فریتزون دونگن

موقعیت بنا:آمستردام هلند

زمان ساخت: 1998

معمار بنا:پیتر باربر

موقعیت بنا:لندن انگلستان

زمان ساخت: 2005

پیشینه تاریخی منطقه:

سالهاي 1920 ، نقطه عطفي براي پوتسدامر پلاتز بود، در آن زمان پوتسدام قلب تپنده برلين بود، حيات اجتماعي و اقتصادي روز و شب درآن امتداد داشت. به همين سبب مركزيت شهر را برلين را به خود اختصاص داده بود.

هنگام جنگ جهاني دوم اين مركزيت شهري تخريب شد. پس از آن برلين به دو بخش تقسيم شد و ديوار برلين از ميان پوتسدام عبور كرد. دو بخش ايجاد شده هر كدام مركز خود را بنيان نهادند؛ برلين شرقي به مركزيت الگساندر پلاتز و برلين غربي به مركزيت كودام. اما پوتسدام پس از آن واقعه تبديل به بياباني خالي از سكنه شد.

با فروريختن ديوار در 1989،‌ فكر باززنده سازي آن به عنوان مركزيت جديد شهري در پيرامون آن شكل گرفت. پس از برگزاري چندين مسابقه طي سالهاي 1991 و 1992 براي طرح و برنامه فضايي به همراه آماده سازي و اجراي زير ساختهاي شهري و با در نظر داشتن امكان ارتباط آسان و سريع پوتسدامر پلاتز با كل شهر مورد بهره برداري قرارگرفت.