پاورپوینت مجتمع مسکونی

پاورپوینت مجتمع مسکونی

. دانلود پاورپوینت با موضوع مجتمع مسکونی در قالب ppt ودر177اسلاید، قابل ویرایش برشی ازمتن تحقیق: مقدمه: تاثیر افزایش جمعیت در همه ی جوانب اجتماعی ،سیاسی،فرهنگی پاورپوینت مجتمع مسکونی|1918710|golden|پاورپوینت مجتمع مسکونی
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع پاورپوینت مجتمع مسکونی می باشد.

.

دانلود پاورپوینت با موضوع مجتمع مسکونی

در قالب ppt ودر177اسلاید، قابل ویرایش

برشی ازمتن تحقیق:

مقدمه:

تاثیر افزایش جمعیت در همه ی جوانب اجتماعی ،سیاسی،فرهنگی و .... بر هیچ کس پوشیده نیست . این مهم حتی باعث تغییر وضع مسکن شده است.

مساکن امروزی گذشته از حفظ و حراست انسان از گرما و سرما و بلایای طبیعی و غیرطبیعی وظایف دیگری نیز بر عهده دارد.

به عبارتی مسکن امروزی نه تنها مکانی برای آسایش و فراغت انسان است بلکه در اعتلای فکری و روحی انسان موثر است و موجبات پیشرفت وی را فراهم می آورد.

بطور مثال میس وندرو سعی میکرد که با خانه هایش فرهنگ سکونت را تغییر دهد . او در جواب انتقاد ها می گفت :من به مردم چگونه زیستن در خانه هایی که ساخته ام را یاد میدهم و برای اطمینان گاهی به صورت سرزده به خانه ها می رفت تا مطمئن شود مبلمان خانه ها را همانگونه که او در پلان طراحی کرده قرار داده باشند.

اما جدایی از بعضی نکات سکونت امکان پذیر نیست و تحقق این امر در جهان کار آسانی نیست. شرایط زندگی است که معماری و نحوه آن را مشخص می کند . شرایطی از قبیل :نوع رابطه همسایگان،روش انجام کار ، تعداد فرزندان ،مکان یابی در شهر و میزان تحرک و نوع تفریحات و ...

مسکن:

در تعریف مرکز آمار ایران مسکن یا واحد مسکونی، مکان، فضا و یا محوطه‌ای است که یک یا چند خانوار در آن سکونت داشته و به یک یا چند ورودی (شارع عام یا شارع خاص) راه داشته باشد.

مسکن شهری از نظر نوع، تراکم مسکونی و نیز تعداد طبقات و خانوار ساکن به چند دسته طبقه‌بندی میشود، اما از نظر جمعیتی به سه دسته تک خانواری، چند خانواری و مجتمع مسکونی قابل تقسیم است.

مسکن مستقل ویلایی (Detached) به آن نوع از خانه‌ها اطلاق میشود که مستقل و جدا از هم و دارای حیاط و فضای باز خصوصی می باشند. این خانه‌ها، که محل سکونت یک یا دو خانوار می‌باشند، بعضاً در محله های قدیمی دیده می شوند و دارای تعداد زیادی اتاق هستند. به خانه‌های مستقل نسبتاً بزرگ در بخشهای جدید شهری اصطلاحاً مسکن ویلایی گفته میشود و محله‌هایی که این نوع خانه‌ها در آنها احداث شده است، جزء منطقه تراکم بسیار کم به شمار میروند.