پاورپوینت درباره شبکه های کامپیوتری

پاورپوینت,شبکه های کامپیوتری,اهداف و مزایای شبکه,کاربرد شبکه های کامپیوتری

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 188 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پاییپاورپوینت درباره شبکه های کامپیوتری|1713301|golden|پاورپوینت,شبکه های کامپیوتری,اهداف و مزایای شبکه,کاربرد شبکه های کامپیوتری
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع پاورپوینت درباره شبکه های کامپیوتری می باشد.

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 188 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

منابع

پروتکلهای TCP/IP، دکتر بهروز فروزان، ترجمه مهندس ادهم صادقی.شبکه های کامپیوتری، اندرو.اس. تنن بام، ترجمه دکتر پدرام، احسان ملکیان.شبکه های کامپیوتری وانتقال داده ها، ویلیام استالینگاینترنت.شبکه های کامپیوتری، امیر مسعود رحمانی، انتشارات پوران پژوهش. تعریف شبکهبه مجموعه ای از چند کامپیوتر مستقل یا اجزا کامپیوتری که با یکدیگر ارتباط داشته باشند و ما بین آنها انتقال داده انجام شود یک شبکه کامپیوتری می گویند..1مستقل بودن کامپیوترها: هر کامپیوتر به تنهایی و بدون حضور در شبکه بتواند عملکرد عادی خود را داشته باشد.2اجزا کامپیوتر می توانند چاپگرها، اسکنرها و... باشند..3هدف اصلی شبکه های کامپیوتری عمل انتقال داده است. اهداف و مزایای شبکهسهولت انتقال داده هااشتراک منابع نرم افزاری مانند پایگاه داده و فایل ها و منابع

سخت افزاری مانند چاپگرها و اسکنرها و...

صرفه جویی در هزینه ها: اشتراک منابع باعث صرفه جویی در هزینه می شود.افزایش قابلیت اطمینان(reliability): قرار دادن چندین نسخه یکسان از یک نرم افزار یا فایل بر روی چندین کامپیوتر درون شبکه موجب افزایش قابلیت اطمینان می شود.از بین رفتن بعد فاصلهمشکل شبکه امنیت آن است. کاربرد شبکه های کامپیوتری—اشتراک منابع :

اشتراک منابع به معنای فراهم آوردن و به اشتراک گذاشتن سخت افزار ، نرم افزار و داده های مورد نیاز در شبکه است به گونه ای که کاربران بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

—حذف محدودیتهای جغرافیایی:

با استفاده از شبکه های کامپیوتری می توان در کسری از ثانیه به منابع اطلاعاتی موجود در فواصل هزاران کیلومتری خود دسترسی داشت.

—کاهش هزینه:

به کارگیری شبکه علاوه بر صرفه جویی در وقت در هزینه هایی نظیر پست با استفاده از پست الکترونیک نقل و انتقال پول ، خرید اعتبار ، استفاده از نتایج تحقیقات دیگران و کاهش هزینه تجربه مجدد ، به اشتراک گذاشتن منابع که می تواند هزینه های سازمان را کاهش دهد.

—